Hurdacı Ankara - Çeçenoğlu Kardeşler Hurdacılık - Ostim Hurda, Ankara Hurdacı
Hurda Ankara
Hurda Ankara

Hakkımızda

 

Firmamız 15 yılı aşkın süredir Ankara İvedik Organize Sanayide aynı adres de hizmet vermektedir. Sürekli kendini yenileyen ve geliştiren firmamız, geri dönüşüm ve hurdacılık sektörünün önde gelen işletmeleri arasındaki yerini korumaktadır. Başarımızın ve kalıcılığımızın sırrı; disiplinli ve tecrübeli kadromuzla dürüst ve güvenilir çalışmamızdır. Hiçbir müşterimizi bir kerelik iş yapacağımız kişiler olarak düşünmeyip, ticari ilişkilerimizde süreklilik sağlayarak daha uzun yıllar siz değerli müşterilerimizle kol kola yürümek istemekteyiz.

Sadece sektöre ve ülkemize değil, doğaya ve gelecek nesillere de hizmet ettiğimizin farkındayız. Demir, çelik, bakır, alüminyum, kurşun, kağıt, kauçuk, plastik gibi maddelerin geri kazanılması ve tekrar kullanılması tabii kaynaklarımızın tükenmesini önleyeceği gibi ülke ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ithal edilen hurda malzemeye ödenen döviz miktarını da azaltacak, kullanılan enerjiden büyük ölçüde tasarruf edilecektir. Doğadaki katı atık miktarının azaltılması, çevre kirliliğinin önlenmesini sağladığı gibi, bu atıkların bertaraf edilmesi için yeterli alan bulunmayan ülkelerde, hacimlerinin azalması da büyük bir avantajdır.

Yapılan araştırmalara göre metallerin geri kazanılması için harcanan enerji, metallerin madenlerden çıkartılması için gereken enerji miktarından çok daha azdır. Şöyle ki; geri kazanılmış metalden 1 ton alüminyum yapmak için gereken enerji cevherden yapılacak alüminyum için harcanan enerjinin %4’üdür. Aynı şekilde bakır bileşimlerinin, geri kazanılması için gereken enerji bu metalin madenlerden çıkartılması için gereken enerjinin sadece %1, demir/çelik için %19’u kadardır. 1 ton kullanılmış kağıdın geri kazanılması ile 17 ağaç kesilmekten kurtarılmakta, 4100 kw saatlik enerji tasarruf edilmektedir, ki bu miktar bir ailenin ortalama olarak 1 yılda kullandıkları elektrik enerjisi miktarıdır.

Yaptığımız geri dönüşüm işi sayesinde doğal kaynaklarımızın korunduğunu, toprağımızın ve sularımızın daha temiz olduğunu, enerji  tasarrufu sağlandığını, atık miktarının azaldığını, ekonomiye katkı sağladığımızı, gelecek nesillere potansiyel kaynaklardan daha uzun süre kullanma imkanı sağladığımızı biliyor ve bu bilinçle çalışıyoruz.

Firmamız, sizler için hurda gibi görünen bir çok malzemenin, başkaları için kullanılabilir malzemeler olduğu bilincinden yola çıkarak hurdalarınızın, ikinci el malzeme olarak satılmasında da alıcı ve satıcı arasında köprü görevi yapmaktadır. Bizler sıfır atıkla geleceğe değer kattığımızı düşünüyoruz. İş ortaklığınız için bütün müşterilerimize teşekkürü borç biliyoruz.

 

                                                                              ÇEÇENOĞLU HURDACILIK

                                                                                                                                                    

                                                                                        YUSUF ARI